
A kovásznai néptánccsoportok évadzáró gálaműsora (2026)
2026 június 20-án, szombaton este 6 órai kezdettel Kovásznán ismét a népzenéé és a néptáncé a főszerep!
Fellép a VIZITKE, PITYPANG, RECEFICE és a KICSIKE néptánccsoport, közreműködik a FINOM zenekar.
A néptánccsoportok koreográfusai: Portik-Cseres Rebeka, Portik-Cseres Norbert és Lukács Réka, a Háromszék Táncszínház táncosai.
Szeretettel várunk minden népzene- és néptánc-kedvelőt, és ne feledjük, hogy
“…a tánc felemel, erőt ad, gyógyít és közel visz a szívekhez”.
A fellépés és a csoportok támogatói: Tündérvár Székely Nagycsaládos Egyesület, Csoóri Sándor Alap, Kovászna Városi Művelődési Ház.
A csoportok vezetői: Szabó-Sebők Enikő, Tökbandi Rita, Bede Imola, Mátyás Imola, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum – Orbán Balázs iskola pedagógusai.
Szeretettel várunk minden népzene- néptánc-kedvelőt!
Az esemény a facebook-on:
